Συμμετοχή του ΕΕΕΕΚ Πύργου σε ημερίδα για την Ανακύκλωση στο Γυμνάσιο Αρχαίας Ολυμπίας

Στο πλαίσιο της επίτευξης της αποδοτικότητας των πόρων μέσω καινοτόμων, ολοκληρωμένων συστημάτων ανακύκλωσης αποβλήτων για τις απομακρυσμένες περιοχές του Ευρωπαϊκού Προγράμματος LIFE14 PAVE the WAySTE και υλοποιείται σε συνεργασία με το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, ο Δήμος Αρχαίας Ολυμπίας συμμετέχει καθώς και η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηλείας της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων κας. Τερζή.

Το ΕΕΕΕΚ Πύργου λαμβάνοντας μέρος στην προκήρυξη του μαθητικού διαγωνισμού ανακύκλωσης με τίτλο «Ανακύκλωση: Κύκλος Αναδημιουργίας» παρακολούθησε σήμερα σε ημερίδα που πραγματοποιήθηκε στο Γυμνάσιο Αρχαίας Ολυμπίας με ομιλήτρια την κα. Πλουμιστή Εύη, Περιβαλλοντολόγο και θέμα «Εκπαίδευση και Ευαισθητοποίηση των Μαθητών σε Θέματα Ανακύκλωσης».